Jak zmierzyć rozmiar palca lub pierścionka? - Unikatowa Biżuteria Ręcznie Robiona
Jaskółka przerywnik

Jak zmierzyć rozmiar palca lub pierścionka?

W naszym poradniku dowiecie się jak w łatwy i poprawny sposób zmierzyć rozmiar palca lub pierścionka.

Jeżeli masz swój osobisty pierścionek lub pierścionek osoby obdarowanej to już duży sukces. Możesz na początek skorzystać z usług jubilera w swoim mieście, który dokona jego pomiaru na bolcu miarowym lub Twojego palca przy pomocy specjalnych obrączek podających właściwy rozmiar.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka 1
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka 2

Jeżeli niestety nie masz czasu, wówczas możesz zmierzyć go samodzielnie korzystając z dwóch najprostszych metod.

1. OKREŚLENIE WIELKOŚCI ZA POMOCĄ MIARKI JUBILERSKIEJ (OBWÓD PALCA)

Przy tym sposobie wystarczy nam tylko miarka jubilerska. Dostępne są w internecie. Owiń nią wybrany palec i zaznacz miejsce przecięcia – strzałka wskazuje liczbę, która odpowiada Twojemu obwodowi palca. Później porównaj wymiary z liczbami z tabeli znajdującej się pod opisem interesującego Cię produktu na stronie internetowej sklepu.

2. OKREŚLENIE WIELKOŚCI ZA POMOCĄ WEWNĘTRZNEJ ŚREDNICY PIERŚCIONKA

Tutaj przyda nam się zwykła szkolna linijka lub miarka krawiecka. Weź do ręki pierścionek i zmierz jego wewnętrzną średnicę oraz porównaj wymiary z liczbami z tabeli znajdującej się pod opisem interesującego Cię produktu na stronie internetowej sklepu.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka 4
Jak zmierzyć rozmiar pierścionka 5

Pamiętajcie ! W naszm sklepie internetowym każdy pierścionek w opisie produktu ma podany właściwy rozmiar jubilerski. Co więcej, większość z obrączek można powiększyć lub zmniejszyć o dwa numery. Inne natomiast są regulowane dla każdego rozmiaru. W przypadku, gdy rozmiar jest niedostępny, można się z nami skontaktować przez skrzynkę pocztową office@theartfactory.pl i podać interesujący Was numer, a my spróbujemy pomóc.

Uwaga! Pamiętajmy, że określenie rozmiaru ma charakter orientacyjny i nie gwarantuje poprawności w wyznaczeniu numeru.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka 6
Jaskółka przerywnik
Hide picture