Jak dbać o biżuterię?

Podczas produkcji naszej biżuterii zwracamy szczególną uwagę, aby z szacunkiem i ostrożnością traktować materiały, z których ją wykonujemy. W związku z tym warto, aby również nasi klienci wiedzieli, jak obchodzić się z tą unikatową i piękną biżuterią, aby mogła służyć im przez wiele lat. Musimy pamiętać, że biżuteria narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne w codziennym użytkowaniu, jak np. zahaczenia, uderzenia, czynniki atmosferyczne, czy środki chemiczne.

Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady dbania o biżuterię.

1. Biżuterię należy zdejmować przed:

– rozpoczęciem prac domowych, gdyż składniki detergentów używanych w kuchni lub łazience mogą uszkodzić jej delikatną powierzchnię

– ćwiczeniami fitness i uprawianiem sportu

– kąpielą wodną w domu, basenie lub akwenie morskim

Kontakt z wodą morską czy nawet zwykłą wodą z kranu może większości wyrobom szkodzić.
Biżuteria traci połysk, ulega przebarwieniom, a ciemne elementy oksydowane odbarwiają się.

– opalaniem

Ostre słońce może być przyczyną blaknięcia kamieni czy ciemnienia elementów metalowych.

– pójściem spać

2. Nie należy używać na biżuterię silnie działających kosmetyków takich, jak perfumy, lakiery do włosów, czy dezodoranty, gdyż srebro reaguje na czynniki chemiczne zmianą koloru.
Biżuterię zakładaj zawsze na czystą skórę.

3. Biżuterii, w szczególności pierścionków regulowanych, nie należy zginać i rozciągać. Może to spowodować trwałe odkształcenie, zagięcie lub złamanie materiału.

4. Nie przechowujemy biżuterii w łazience – wilgoć przyspieszy proces starzenia biżuterii.

5. Nie przechowujemy biżuterii luzem w torebce, gdyż łatwo może ulec zniszczeniu. Biżuterię przechowujemy osobno, w miękkich torebkach lub pudełkach, aby nie narażać jej na zarysowania, promienie słoneczne lub utlenianie.

Dlaczego biżuteria to inwestycja?

Biżuteria to lokata nie wymagająca wiedzy ekonomicznej i pozbawiona ryzyka. Jest piękną ozdobą, która łączy w sobie zarówno gwarancję stabilnej wartości metali, jak i unikatowych kamieni szlachetnych z elitarną wartością artystyczno-kolekcjonerską.
W dwudziestym pierwszym wieku odkrywamy, że bez względu na wszystko zawsze będzie utrzymywać swoją realną wartość i nie ulegnie inflacji, a w trudnych i niepewnych czasach jej wartość wręcz wzrasta.
Co więcej, stanowi także wartość kolekcjonerską i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie stanowiąc dobro narodowe.

Dlaczego wybraliśmy srebro?

Srebro jest bardzo plastycznym materiałem, nieco twardszym od złota. Przykuwa swoim lśniącym jasnym połyskiem i daje się łatwo polerować. Dzięki czemu możemy tworzyć dla Państwa najbardziej fantazyjne i oryginalne formy. Nasze srebro posiada próbę 925, a każdy wyrób posiada odpowiednią cechę probierczą dla wyrobów srebrnych.

Środki pielęgnacji

Biżuterię należy co pewien czas myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, a następnie osuszyć i wypolerować do połysku miękką tkaniną. Jednak najlepszym sposobem jest oddać ją do fachowego czyszczenia.

Uwaga! Pod większością opisów produktów na naszej stronie, można znaleźć informacje dotyczące pielęgnacji i środków ostrożności dla wybranej biżuterii.